Pięć powodów, dla których warto zdecydować się na kierunek zdrowie publiczne
Wybór kierunku studiów to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Warto przemyśleć go wcześniej, by nie żałować podjętej decyzji. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się m.in. zdrowie publiczne. Dowiedź się dlaczego.
- Zdrowie jest ważne
Do tego, jak dużą wagę ma zdrowie, raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Współcześnie zauważamy i doceniamy rolę zarządzania różnorodnymi systemami opieki medycznej, zarówno publicznej, jak i prywatnej. Zdrowie jednostki oraz całego społeczeństwa zależy w dużej mierze od kompetencji osób pełniących funkcje szkoleniowo-administracyjne. Studia na kierunku zdrowie publiczne właśnie do tego przygotowują.
- Studia dają szeroki zakres wiedzy
Zdrowie publiczne to kierunek dla wytrwałych i ambitnych osób, które chcą zdobyć solidne wykształcenie i w przyszłości spełniać się zawodowo. Polecany jest studentom posiadającym zdolności matematyczne oraz analityczny umysł, ponieważ w toku nauki trzeba przyswoić wiedzę z zakresu medycyny, administracji, ekonomii, zarządzania, prawa czy ochrony środowiska. Absolwenci są wszechstronnie wykształconymi specjalistami, gotowymi do podjęcia pracy w zawodzie.
- Ten kierunek ma przyszłość
Zdrowie publiczne to rodzaj studiów, który cieszy się dużą popularnością również dlatego, że roztacza wizję satysfakcjonującej kariery zawodowej. Specjaliści w tej dziedzinie są coraz bardziej potrzebni na rynku pracy, w związku z czym bezrobocie raczej im nie grozi. Zatrudnienie znajdą zarówno w strukturach administracyjnych, jak i na stanowiskach asystenckich czy kierowniczych. Etaty czekają na nich w niemal wszystkich placówkach służby zdrowia i opieki społecznej – zarówno publicznych, jak i prywatnych – sanepidzie czy sektorze szkoleniowym. Mogą również spełniać się zawodowo w firmach medycznych i farmaceutycznych oraz w branży wellnes.
- Różnorodne specjalizacje dają wybór
Studia I stopnia na kierunku zdrowie publiczne trwają trzy lata. Po ukończeniu pierwszego roku studenci wybierają specjalizację. W zależności od uczelni mogą się one od siebie różnić. Przykładowo na warszawskiej WSEiZ są to:
- zarządzanie ochroną zdrowia i danymi publicznymi
- wellnes i spa
Pozwala to na wybór najbardziej satysfakcjonującej ścieżki zawodowej. Ponadto zajęcia odbywają się w języku polskim oraz angielskim, dzięki czemu mogą w nich brać udział również studenci zagraniczni. Więcej o kierunku Zdrowie Publiczne na WSEiZ dowiesz się na: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/zdrowie-publiczne
- Renomowana uczelnia przyciąga studentów
Zdrowie publiczne to coraz popularniejszy kierunek, który można studiować na wielu uczelniach w kraju. Warto jednak zwracać uwagę na ich poziom kształcenia, zatrudnioną kadrę oraz prestiż. Z pewnością pomocne okażą się opinie innych studentów oraz absolwentów. Jedną z wartych polecenia uczelni bez wątpienia jest Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Zdrowie publiczne można tam studiować w trybie zaocznym. Ukończenie studiów pierwszego stopnia wiąże się z otrzymaniem tytułu licencjata.